Rehabilitacja w Praktyce | PRENUMERATA

Dostępność: dostępny
Cena: 195,00 zł 195.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rehabilitacja w Praktyce” to solidna dawka wiedzy z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. Prenumerując czasopismo, zyskujesz dostęp do artykułów napisanych przez najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wartość merytoryczną czasopisma potwierdzają zdobyte punkty Index Copernicus 58,15 pkt. W każdym wydaniu znajdziesz także kartę diagnostyczną, którą możesz oddzielić od czasopisma.

Prenumerata czasopisma oznacza bycie na bieżąco z wszelkimi nowościami – możliwościami terapeutycznymi, sprzętem i postępowaniem w pracy z pacjentem.

Dodatkowo każdy prenumerator zyskuje do 20% rabatu na książki, warsztaty oraz konferencje sprzedawane w sklepie dlaspecjalistow.pl.

 

Czasopismo „Rehabilitacja w Praktyce” to:

Praktyczne teksty o charakterze poradnikowym, pisane przez certyfikowanych praktyków fizjoterapii. Dowiesz się, jak z trudnościami radzą sobie znani w branży specjaliści. Autorzy dzielą swoim bogatym doświadczeniem i podpowiadają,  jak unikać najczęstszych błędów w terapii.

Wytyczne do samodzielnego tworzenia procedur terapeutycznych – od diagnozy przez proces leczenia po profilaktykę nawrotów dolegliwości. Skorzystasz z bogato ilustrowanych analiz przypadków, które pozwolą Ci opracować terapię dostosowaną do potrzeb pacjenta i regularnie mierzyć jej efekty. Znajdziesz ciekawe materiały dotyczące różnych metod i technik fizjoterapeutycznych m.in.: PNF, NDT Bobath, taping medycznego, techniki manualnej, metody Mulligana, terapii McKenzie, Kinetic Control, OMT Kaltenborn-Evjenth Koncept, Anatomy Trains Structure and Function, Fascial Manipulation, Muscle repositioning (MR), Fascial and Membrane Technique (FMT), funkcjonalnej terapii powięziowej, techniki osteopatycznej itp.

KARTY DIAGNOSTYCZNE proponowanych standardów leczenia lub badań czynnościowych, związanych z tematem głównym danego numeru. Karty zostały przygotowane na specjalnym papierze, dzięki czemu można je zbierać i korzystać z nich w trakcie codziennej praktyki. Będziesz przygotowany na każdą sytuację!

FILMY INSTRUKTAŻOWE Do wybranych artykułów pokazujące opisywaną w tekście terapię. Artykuły są oznaczone odpowiednią ikoną, by łatwo można było przejść do ich oglądania.

 

 

» Temat numeru + zalecane standardy postępowania fizjoterapeutycznego - publikacje związane z tematyką głównego numeru wraz z kartą z zalecanymi standardami postępowania fizjoterapeutycznego przy konkretnej dysfunkcji.

» Komentarz ekspercki – wypowiedź eksperta dotycząca problematyki przedstawionej w temacie numeru.

» Analiza przypadku – artykuły przedstawiające wyniki zastosowania konkretnych terapii przeprowadzonych na pacjencie lub grupie pacjentów wraz z dyskusją i wnioskami.

» Wiedza w praktyce – publikacje z zakresu technik manualnych, kinezyterapii, fizykoterapii i masażu, prace przeglądowe wraz z propozycją terapii.

» Warto wiedzieć – teksty z zakresu zarządzania, porady, ciekawostki, słownik fizjoterapeuty.

» Prawo fizjoterapeuty – publikacje dotyczące zagadnień związanych z prawem, nowymi ustawami dot. fizjoterapeutów itp.

» Kalendarium – aktualne informacje na temat konferencji, szkoleń i targów dla fizjoterapeutów.

» Trendy w rehabilitacji – przegląd aktualnych metod rehabilitacyjnych, wywiady, nowości sprzętowe.


 

  • dr hab. n. o kult. fiz. Małgorzata Matyja

  • dr hab. Marek Żak, prof. nadzw.

  • dr hab. Teresa Pop, prof. nadzw.

  • dr hab. Krzysztof Kassolik

  • dr hab. n. med. Dariusz Jastrzębski

  • dr hab. Tomasz Wolny

  • mgr Ewa Bartelmus

  • Władysław Batkiewicz

        ... i wielu innych cenionych specjalistów.

 » rabat 20% na publikacje z biblioteki "Rehabilitacji w Praktyce",
» darmowe dodatki tematyczne (np. z zakresu rehabilitacji geriatrycznej, terapii skojarzonych, rehabilitacji pediatrycznej),
» bezpłatne ebooki,
» mailingi tematyczne z przydatnymi informacjami i dodatkowymi materiałami.


 

 

„Szanowni Państwo,

fizjoterapia obejmuje swoim działaniem większość dziedzin medycyny, a wiedza z tak szerokiego zakresu wymaga ciągłego uzupełniania i uaktualniania. Istnieje bowiem bezpośrednia zależność między wiedzą i umiejętnościami fizjoterapeuty a sukcesem terapii i zadowoleniem pacjenta. Skuteczne postępowanie to nowoczesna, kompleksowa terapia łącząca wiele elementów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu oraz stosowanych metod fizjoterapeutycznych. Z myślą o świadomych tych faktów fizjoterapeutach powstała właśnie „Rehabilitacja w Praktyce” – by mogli bezbłędnie przeprowadzić diagnostykę czynnościową, dobierać odpowiednie formy i metody terapii i skutecznie tę terapię przeprowadzać. W każdym numerze przygotowujemy zestaw artykułów zawierających praktyczne wskazówki pomagające w efektywnym usprawnianiu. Nasze czasopismo pomoże w tworzeniu optymalnych i skutecznych strategii postępowania z chorym . Jeśli chcą Państwo poszerzyć horyzonty, uzupełnić lub zweryfikować swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną – „Rehabilitacja w Praktyce” z pewnością będzie cennym źródłem informacji o możliwościach, rozwiązaniach i nowych technikach stosowanych w codziennej pracy z pacjentem. Zachęcam do prenumeraty, która zagwarantuje Państwu stały dostęp do praktycznych informacji, popartych konkretnymi przykładami.”

dr hab. Jan Szczegielniak, prof. nadzw.

redaktor naczelny „Rehabilitacji w Praktyce”
konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii

 

Podstawowe dane:
Periodyzacja: kwartalnik
Format: 204x290 mm
ISSN: 1895-4146 
Rok wydania: od 2006 r.


Prenumerata wysyłana jest od bieżącego numeru.
W przypadku chęci zamówienia numerów archiwalnych prosimy o kontakt
z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 32 788 51 28 lub pisząc na adres dok@elamed.pl

Zamówienia takie będą realizowane w miarę dostępności numerów archiwalnych.

Dane techniczne

Typ produktu Czasopisma

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl