Rehabilitacja w Praktyce | PRENUMERATA

Dostępność: dostępny
Cena: 104,00 zł 104.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!  

Praktyczne teksty o charakterze poradnikowym, pisane przez certyfikowanych praktyków fizjoterapii. Dowiesz się, jak z trudnościami radzą sobie znani w branży specjaliści. Autorzy dzielą swoim bogatym doświadczeniem i podpowiadają,  jak unikać najczęstszych błędów w terapii.

Wytyczne do samodzielnego tworzenia procedur terapeutycznych – od diagnozy przez proces leczenia po profilaktykę nawrotów dolegliwości. Skorzystasz z bogato ilustrowanych analiz przypadków, które pozwolą Ci opracować terapię dostosowaną do potrzeb pacjenta i regularnie mierzyć jej efekty.

STRATEGIE POSTĘPOWANIA terapeutycznego, które w sposób najbardziej efektywny łączą metody terapii manualnej, fizykoterapii i kinezyterapii. Znajdziesz ciekawe materiały dotyczące różnych metod i technik fizjoterapeutycznych m.in.: PNF, NDT Bobath, Taping Medyczny, techniki manualne, metoda Mulligana, terapia McKenzie, Kinetic Control, OMT Kaltenborn-Evjenth Koncept, Anatomy Trains Structure and Function, Fascial Manipulation, Muscle repositioning (MR), Fascial and Membrane Technique (FMT), Funkcjonalna terapia powięziowa, techniki osteopatyczne, i in.

VADEMECUM Fizjoterapeuty, w którym publikujemy przydatne fotoinstruktaże szczegółowo pokazujące technikę wykonania zabiegu lub ćwiczenia oraz przebieg badania, w tym krótkie filmy obrazujące prawidłowe wykonanie zabiegu.

KARTY DIAGNOSTYCZNE proponowanych standardów leczenia lub badań czynnościowych, związanych z tematem głównym danego numeru. Karty zostały przygotowane na specjalnym papierze, dzięki czemu można je zbierać i korzystać z nich w trakcie codziennej praktyki. Będziesz przygotowany na każdą sytuację!

FILMY INSTRUKTAŻOWE Do wybranych artykułów pokazujące opisywaną w tekście terapię. Artykuły są oznaczone odpowiednią ikoną, by łatwo można było przejść do ich oglądania.

 

 

» Temat numeru + zalecane standardy postępowania fizjoterapeutycznego
Publikacje związane z tematyką głównego numeru wraz z kartą z zalecanymi standardami postępowania fizjoterapeutycznego przy konkretnej dysfunkcji.

» Komentarz ekspercki - wypowiedź eksperta dotycząca problematyki przedstawionej w temacie numeru.

» Neurodynamika kliniczna - cykl artykułów nt. neurodynamiki klinicznej.

» Analiza przypadku - artykuły przedstawiające wyniki zastosowania konkretnych terapii przeprowadzonych na pacjencie lub grupie pacjentów wraz z dyskusją i wnioskami.

» Wiedza w praktyce postępowanie terapeutyczne - publikacje z zakresu technik manualnych, kinezyterapii, fizykoterapii i masażu, prace przeglądowe wraz z propozycją terapii.

» Rehabilitacja w pediatrii - publikacje związane z postępowaniem z pacjentem pediatrycznym.

» Rehabilitacja w geriatrii - publikacje związane z postępowaniem z pacjentem geriatrycznym.

» Masaż - techniki masażu i ich zastosowanie.

» Warto wiedzieć - teksty z zakresu prawa i zarządzania, porady, ciekawostki, słownik fizjoterapeuty.

» Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty - publikacje dotyczące zagadnień związanych z uchwaleniem nowej ustawy.

» Kalejdoskop - newsy z branży fizjoterapeutycznej.

» Kalendarium - aktualne informacje na temat konferencji, szkoleń i targów dla fizjoterapeutów.

» Trendy w rehabilitacji - przegląd aktualnych metod rehabilitacyjnych, wywiady, nowości sprzętowe.

» Dobre praktyki - prezentacja wybranych ośrodków rehabilitacyjnych. 

 

 • dr hab. n.kf. Małgorzata Matyja
 • dr hab. Marek Żak, prof. nadzw.
 • dr hab. Teresa Pop, prof. nadzw.
 • dr hab. Krzysztof Kassolik
 • dr hab. n. med. Dariusz Jastrzębski
 • dr hab. Tomasz Wolny
 • mgr Ewa Bartelmus
 • Władysław Batkiewicz
 • Andrzej Rakowski

  ... i wielu innych cenionych specjalistów.

 » rabat 20% na publikacje z biblioteki "Rehabilitacji w Praktyce",
» darmowe dodatki tematyczne (np. z zakresu rehabilitacji geriatrycznej, terapii skojarzonych, rehabilitacji pediatrycznej),
» bezpłatne ebooki,
» mailingi tematyczne z przydatnymi informacjami i dodatkowymi materiałami.


 

 

„Szanowni Państwo,

fizjoterapia obejmuje swoim działaniem większość dziedzin medycyny, a wiedza z tak szerokiego zakresu wymaga ciągłego uzupełniania i uaktualniania. Istnieje bowiem bezpośrednia zależność między wiedzą i umiejętnościami fizjoterapeuty a sukcesem terapii i zadowoleniem pacjenta. Skuteczne postępowanie to nowoczesna, kompleksowa terapia łącząca wiele elementów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, masażu oraz stosowanych metod fizjoterapeutycznych. Z myślą o świadomych tych faktów fizjoterapeutach powstała właśnie „Rehabilitacja w Praktyce” – by mogli bezbłędnie przeprowadzić diagnostykę czynnościową, dobierać odpowiednie formy i metody terapii i skutecznie tę terapię przeprowadzać. W każdym numerze przygotowujemy zestaw artykułów zawierających praktyczne wskazówki pomagające w efektywnym usprawnianiu. Nasze czasopismo pomoże w tworzeniu optymalnych i skutecznych strategii postępowania z chorym . Jeśli chcą Państwo poszerzyć horyzonty, uzupełnić lub zweryfikować swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną – „Rehabilitacja w Praktyce” z pewnością będzie cennym źródłem informacji o możliwościach, rozwiązaniach i nowych technikach stosowanych w codziennej pracy z pacjentem. Zachęcam do prenumeraty, która zagwarantuje Państwu stały dostęp do praktycznych informacji, popartych konkretnymi przykładami.”

dr hab. Jan Szczegielniak, prof. nadzw.

redaktor naczelny „Rehabilitacji w Praktyce”
konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii

 

 

Podstawowe dane:
Periodyzacja: kwartalnik
Format: 204x290 mm
Ilość stron: 90 str
ISSN: 1895-4146 
Rok wydania: od 2006 r.

Dane techniczne

Typ produktu Czasopisma

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl