Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego

Dostępność: dostępny
Cena: 150,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
150.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis


REKOMENDACJE POSTĘPOWANIA FIZJOTERAPEUTYCZNEGO

Redakcja naukowa: Jan Szczegielniak
Współpraca merytoryczna: Katarzyna Bogacz

Rekomendacja konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii
Patron merytoryczny: Polskie Towarzystwo Fizjoterapii  

Wyjątkowa pozycja na rynku czytelniczym, ułatwiająca zrozumienie i właściwe prowadzenie terapii z końcową oceną efektów usprawniania.

Praktyczny przewodnik po wybranych zagadnieniach dziedziny fizjoterapii, dotyczących dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego

Kompleksowe opracowanie

Zestawienie wybranych zagadnień w formie prostych i przejrzystych schematów pozwoli Państwu korzystać z tej pozycji w sposób szybki i precyzyjny, poczynając od badania podmiotowego, poprzez obiektywne badanie przedmiotowe, uzupełnione o badania dodatkowe, dając możliwość przeprowadzenia pełnej oceny czynnościowej będącej kluczem skutecznego leczenia. Całość stanowi cenny materiał, co ułatwia wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.Omówione w publikacji zagadnienia

Ortopedia
Leczenie chorób kręgosłupa
Neurorehabilitacja
Pulmonologia i kardiologia
Pediatria
Onkologia
Psychiatria
Zagadnienia dodatkowe

Przejrzysty układ i wygodna forma

Układ tematyczny i rozmieszczenie poszczególnych rozdziałów sprawią, że książka ta może stać się swoistym przykładem praktycznej „ściągi”, dzięki której mogą Państwo weryfikować prowadzone działania terapeutyczne. Rozdziały cechują się logiczną i przejrzystą strukturą, w sposób praktyczny ukazują, jak powinno być prowadzone leczenie fizjoterapeutyczne, uwzględniając wskazania i przeciwwskazania jego stosowania.

Recenzje książki

"Nowa, a zarazem świetna propozycja, jaką jest książka Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego opracowana w postaci zbioru wytycznych daje odpowiedzi na pytania mogące się pojawiać w wielu zakresach fizjoterapii. Zawarte w niej określone schematy terapii w uporządkowany i jasny sposób pomogą czytelnikom podejmować właściwe decyzje oraz dobierać skuteczne rozwiązania w procesie leczenia pacjentów. Autorzy pod redakcją prof. Jana Szczegielniaka, znanego ze swojej skrupulatności i dociekliwości, szeroko opisują zarówno najważniejsze zagadnienia fizjoterapii, jak i te podstawowe, z którymi borykamy się na co dzień. Cenne informacje podane w czytelny sposób będą stanowić wartościowe źródło wiedzy dla szerokiego grona odbiorców począwszy od studentów aż po doświadczonych fizjoterapeutów. Dla pierwszych omawiana pozycja to znakomity drogowskaz, do którego z pewnością powracać będę wielokrotnie. Praktykujący fizjoterapeuci, początkujący oraz doświadczeni, znajdą w książce wiele zagadnień dotykających codziennej pracy ukierunkowanej na osiąganie przez pacjenta konkretnych wyników. Szczegółowo opisane współczesne podejście do terapii daje bowiem jasne wytyczne co do prowadzenia terapii w różnych jednostkach chorobowych. Zaś czytelne schematy postępowania to nie tylko gotowe plany na terapie, ale również dobrze przemyślane rekomendacje do prowadzenia fizjoterapii wzbogacone o najświeższe doniesienia międzynarodowych towarzystw naukowych"

dr n. o zdr. Rafał Trąbka
Prezes PTFSzczegóły publikacji
Data wydania: 2023
Redakcja naukowa: Jan Szczegielniak
Współpraca merytoryczna: Katarzyna Bogacz
Liczba stron: 180
ISBN: 978-83-65883-23-0
Format: B5 (168x237 mm) + zakładki tematyczne
Okładka: miękka
Język wydania: polski


Dane techniczne

wersja Drukowana
Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl