
Weterynaria w Terenie | nr 3/2024

TEMAT SEZONU
- Zaburzenia neurologiczne u koni będące wynikiem urazu – przypadki kliniczne
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Bluza medyczna Weterynaria w Praktyce

Klasyczna bluza medyczna sygnowana logo Weterynarii w Praktyce.
Kopertowy dekolt w serek, dwie kieszenie na wysokości bioder oraz jedna mniejsza na piersi.
Odzież weterynaryjna powinna charakteryzować się wygodą i podążać za szybkim tempem pracy. Nasza bluza uszyta jest wytrzymałej, łatwej w praniu i prasowaniu nawet w wysokich temperaturach tkaniny. Kolor nie traci na intensywności, a wyszywane logo nie ulegnie zniszczeniu przez częste pranie.
Dostępność: brak towaru
Kubek Vetkompleksowo

Unikalny kubek sygnowany logiem nowego portalu dla lekarzy weterynarii Vetkompleksowo.pl
Dostępność: brak towaru
Poporodowe choroby macicy u bydła

Choroby okresu poporodowego są powszechne u bydła, szczególnie zaś u wysokoprodukcyjnych krów mlecznych. Przypadłości te przyczyniają się znacznie do obniżenia płodności i zwiększenia ryzyka brakowania, co sprawia, ze ich rozpoznanie, leczenie, a przede wszystkim zapobieganie są niezmiernie ważne, rzutując w sposób zasadniczy na rachunek ekonomiczny gospodarstwa. Kontrola zaburzeń rozrodu jest także ważna dla utrzymania zdrowia i dobrostanu krów mlecznych – w celu zmniejszenia stosowania antybiotyków.
Autor: Grzegorz Jakub Dejneka
Dostępność: brak towaru
Postępowanie z pacjentem onkologicznym

Prawidłowe postępowanie z pacjentem onkologicznym to połowa sukcesu prowadząca do dobrego i skutecznego leczenia. Nowotwór jest chorobą, którą można i należy leczyć. Warunkami powodzenia terapii są:bardzo dokładne zbadanie pacjenta, ocena zmiany oraz wszelkich związanych z nią procesów.
Dostępność: brak towaru
Weterynaria w Terenie | Choroby koni cz. III [pdf]
![Weterynaria w Terenie | Choroby koni cz. III [pdf]](/environment/cache/images/300_300_productGfx_3344/okladka_Konie_2018.jpg)
Wydanie w formie elektronicznej.
Kolejny dodatek do „Weterynarii w Terenie”, poświęcony w całości chorobom koni.
Polecamy: odontoklastyczna resorpcja zębów i hipercementoza u koni, koronawirus koni – pomijany patogen koni dorosłych, diagnostyka utraty masy ciała u koni, hiperlipemia małych koniowatych
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Weterynaria w Terenie | Choroby koni cz. IV [pdf]
![Weterynaria w Terenie | Choroby koni cz. IV [pdf]](/environment/cache/images/300_300_productGfx_3345/Choroby-koni-2019.jpg)
Wydanie w formie elektronicznej.
Kolejny dodatek do „Weterynarii w Terenie”, poświęcony w całości chorobom koni.
Polecamy: grypa koni – najnowsze doniesienia w zakresie profilaktyki, fizjologia i patologia okresu okołoporodowego u klaczy konika polskiego, eutanazja u koni – wskazania i sposób przeprowadzania
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Kliniczne i radiologiczne aspekty dysplazji stawów biodrowych psów

Dysplazja stawów biodrowych uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia na co dzień. Zdobycie praktycznych wskazówek dotyczących badania psów w kierunku dysplazji stawów biodrowych jest najważniejszą rzeczą przygotowującą do późniejszego leczenia.
dr n. wet. Beata Degórska
Dostępność: brak towaru
Zapalenie pochewki ścięgnowej i ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia - rozpoznawanie i leczenie operacyjne

OSTATNIE SZTUKI!
Operacyjne leczenie przewlekłych zapaleń ścięgna mięśnia dwugłowego i jego pochewki z użyciem metody tenodezy znajduje zastosowanie, jeżeli leczenie zachowawcze kończy się niepowodzeniem z użyciem fizykoterapii czy leków przeciwzapalnych, zarówno sterydowych, jak i niesterydowych.
Szkolenie prowadzi: lek.wet. Jerzy Kirstein
Dostępność: brak towaru