Choroby metaboliczne i niedobory mineralne u krów mlecznych

Dostępność: brak towaru
Cena: 114,62 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
114.62
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Praktyczne i nowoczesne opracowanie dotyczące najczęściej występujących chorób metabolicznych i niedoborowych u krów mlecznych. Książka powstała w oparciu o własne doświadczenia kliniczne. Pozycja jest podręcznikiem który posłuży zarówno studentom medycyny weterynaryjnej do nauki, jak i lekarzom weterynarii w ich codziennej praktyce.

PRZEDMOWA

Brak na polskim rynku księgarskim praktycznego i zwięzłego, nowoczesnego opracowania dotyczącego najczęściej występujących chorób metabolicznych i niedoborowych u krów mlecznych spowodował, że podjęliśmy próbę stworzenia w oparciu o własne doświadczenia kliniczne całkiem nowego podręcznika, który służyłby studentom medycyny weterynaryjnej do nauki i jednocześnie byłby pomocny dla lekarzy weterynarii w ich codziennej praktyce .

Autorzy postawili sobie za cel szerokie omówienie zagadnień etiopatogenezy chorób, sposobów ich rozpoznawania i leczenia oraz profilaktykę. Podane w opracowaniu sposoby postępowania lekarskiego, wielokrotnie zweryfikowane w codziennej praktyce zostały tak dobrane, aby możliwe było ich realne zastosowanie w lecznicach i gospodarstwach hodowlanych. Dynamiczny rozwój współczesnych metod diagnostycznych i ogólny postęp wiedzy weterynaryjnej wymusza ciągłą aktualizację standardów postępowania i bieżące uzupełnianie wiedzy w ramach samokształcenia.

Wychodząc temu naprzeciw w opracowaniu uwzględniliśmy najnowsze trendy w bujatrii, specjalistyczne badania laboratoryjne i zasady postępowania dietetycznego w chorobach metabolicznych i niedoborowych. Wzrost produkcyjności w stadach bydła mlecznego zmusza bowiem hodowców do dokładniejszego bilansowania żywienia i równoczesnego stosowania dodatków profilaktycznych zapobiegających występowaniu najczęstszych chorób metabolicznych. Takie postępowanie zmniejsza wprawdzie częstość występowania postaci klinicznych tych chorób, ale nie zapobiega występowaniu postaci podklinicznych lub stanów niedoborowym o nietypowym przebiegu. Obserwuje się również wzrastające zainteresowanie hodowców bydła zaburzeniami gospodarki mineralnej i skutkami niedoborów, co niejednokrotnie zmusza lekarzy weterynarii opiekujących się stadami do ciągłej weryfikacji sposobów postępowania.

Oddając tę książkę do rąk czytelników, mamy nadzieję, że spotka się ona z życzliwym przyjęciem, zainteresowaniem i znajdzie uznanie nie tylko lekarzy zajmujących się leczeniem bydła.

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl