Periodontologia. Teksty wybrane

Dostępność: brak towaru
Cena: 125,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
125.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

→ Jak na błonę śluzową jamy ustnej wpływają choroby ogólnoustrojowe?
→ Jak sklasyfikować ciążowe zapalenie dziąseł?
→ Jak właściwie dobrać instrumentarium diagnostyczne i terapeutyczne w schorzeniach periodontologicznych?
→ Jak właściwie wykorzystać możliwości terapii fotodynamicznej?
→ Jak właściwie diagnozować zmiany rakowe w jamie ustnej?

Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania? Sięgnij po książkę "Periodontologia. Teksty wybrane" pod redakcją Beaty Wieruckiej - Młynarczyk!

"Periodontologia. Teksty wybrane"
to jedna z niewielu obecnie dostępnych publikacji na rynku o charakterze poradnika, a nie podręcznika.  Na 465 stronach zostały omówione najważniejsze zagadnienia z zakresu etiopatogenezy, epidemiologii, profilaktyki i klasyfikacji chorób przyzębia, ich diagnostyki oraz metod leczenia: chirurgicznego i minimalnie inwazyjnego. Dodatkowo publikację wzbogaca część przygotowana specjalnie dla higienistek stomatologicznych. W 9. rozdziałach zostały przedstawione artykuły prezentujące dany temat od strony klinicznej wraz z omówieniem użytych sprzętów i materiałów.  W publikacji znajduje się aż 71 specjalistycznych artykułów!

"Periodontologia. Teksty wybrane" to kompendium wiedzy z zakresu periodontologii!

  • Praktyczny charakter - poznasz różne metody leczenia opisane krok po kroku.
  • Zapoznasz się z licznymi studiami przypadków, które możesz spotkać w praktyce dentystycznej.
  • Sprawdzone źródło wiedzy - publikacja zawiera liczne tabele, zdjęcia oraz schematy, a artykuły poparte są obszerną literaturą, w tym badaniami naukowymi.
  • Publikacja ma interdyscyplinarny charakter - poznasz powiązania leczenia periodontologicznego z innymi dziedzinami medycyny: onkologią, pediatrią, kardiologią, czy chirurgią, dzięki czemu dowiesz się, jak załagodzić objawy, zanim pacjent dotrze do specjalisty np. onkologa.
  • Książka będzie wsparciem w codziennej pracy nie tylko periodontologów, ale także lekarzy stomatologii ogólnej, personelu pomocniczego i studentów.

"Periodontologia. Teksty wybrane"  zawiera wybrane artykuły specjalistów w swojej dziedzinie, wśród autorów, m.in.: prof. Marzena Dominiak, dr hab. Anna Janas, prof. Marta Tanasiewicz, prof. Mansur Rahnama, dr Rafał Wiench, dr Jacek Matys. 

SPIS TREŚCI 
1. Etiopatogeneza
2. Profilaktyka
3. Choroby przyzębia
4. Diagnostyka
5. Leczenie niechirurgiczne
6. Laseroterapia
7. Leczenie chirurgiczne
8. Choroby błony śluzowej
9. Co powinna wiedzieć higienistka stomatologiczna?

SPIS TREŚCI Sprawdź, jakie artykuły znajdują się w poszczególnych rozdziałach!

CZYTAJ ARTYKUŁ Leczenie grzybicy jamy ustnej – jak sobie radzić z grzybicą w praktyce

Słowo od redaktora naukowego wydania:

Szanowni Państwo,

"Periodontologia. Teksty wybrane" to kompendium wiedzy z zakresu periodontologii. W 9. rodziałach została zebrana wiedza z zakresu etiopatopgenezy, epidemiologii, profilaktyki i klasyfikacji chorób przyzębia, ich diagnostyki, metod leczenia: chirurgicznego i minimalnie inwazyjnego. Dodatkowo publikację wzbogaca część przygotowana specjalnie dla higienistek stomatologicznych. Na książkę składają się artykuły opublikowane w przeciągu ostatnich czterech lat na łamach czasopism o tematyce stomatologicznej wydawanej przez Elamed. Media Group. Publikacja, jako jedna z niewielu dostepnych na rynku, ma chcarakter poradnikowy, a nie podręcznikowy. Obok szzegółowo opisanych przypadków kliniczych popartych bogatą dokumentacją zdjęciową odnajdą Państwo również informacje na temat dostepnych na rynku sprzętów i materiałów.

Zyczę owocnej lektury
dr n. med. Beata Wierucka-Młynarczyk
(Śląski Uniwersytet Medyczny)

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl