Ratownictwo medyczne wobec współczesnych zagrożeń

Dostępność: brak towaru
Cena: 95,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

95.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Kup e-book! 

 


O książce

Jedyna pozycja na rynku, która problem współczesnych zagrożeń, takich jak katastrofy naturalne, ataki terrorystyczne, czy zdarzenia z udziałem materiałów niebezpiecznych, traktuje jako wyzwanie dla ratownictwa medycznego, medycyny ratunkowej i dziedzin z nimi współpracujących. Przedstawia także ponadczasowe problemy, takie jak zdarzenia masowe i mnogie z udziałem pacjenta pediatrycznego.

 

Zajrzyj do środka!

Rozdział 7 „Teleinformatyka w ratownictwie medycznym i medycynie ratunkowej” | Pobierz rozdział →

Spis treści [Zobacz]


GŁÓWNE ZAGADNIENIA
:
• triage w zdarzeniach masowych,
• pacjent pediatryczny w zdarzeniach masowych,
• logistyka ratownictwa medycznego,
• zarządzanie działaniami ratunkowymi w zdarze­niach masowych,
• teleinformatyka w ratownictwie medycznym i medycynie ratunkowej,
• ratownictwo taktyczne w służbach mundurowych i w środowisku cywilnym,
• zagrożenia biologiczne,
• SOR w zdarzeniu masowym oraz zagrożeniach biologicznych,
• wsparcie psychologiczne,
• współczesna edukacja,
• kooperacja służb KSRG, PRM oraz policji.

PONADTO W KSIĄŻCE ZNAJDZIESZ M.IN.:
• bogate materiały ilustrujące sprzęt, akcesoria, urządzenia oraz wyposażenie indywidualne ratowników wykorzystywane we współczesnym ratownictwie medycznym;
• gotowe rozwiązania zaczerpnięte z doświadczeń europejskich krajów do zastosowania w PRM;
• ciekawe schematy ułatwiające zrozumienie złożonego tematu triage’u, logistyki, zarządzania, usprawniające pracę całego systemu;
• nowe możliwości w edukacji: wykorzystanie tech­nologii w nauczaniu;
• gotowe materiały i techniki do wykorzystania w sytuacjach trudnych i traumatycznych.

KSIĄŻKĘ POLECAJĄ:

Andrzej Nabzdyk: „Pokazane w publikacji zasady działania całego ratownictwa (nie tylko części medycznej) jednoznacznie ukazują konieczność propagowania wśród pracujących w ratownic­twie zrozumienia zależności i konieczności ścisłej współpracy pionów zarządzających, realizujących i organizujących zadania w zakresie ratownictwa”.

prof. Wojciech Gaszyński: „Poruszane zagad­nienia dotyczą zarówno działań ratowniczych realizowanych, nierzadko w ekstremalnie trudnych warunkach, na miejscu zdarzenia, jak i na szpitalnym oddziale ratunkowym – również w warunkach deficytu czy szczególnych zagrożeń. Takie podejście do zagadnienia sprzyja zrozu­mieniu znaczenia spójności i ciągłości działań ratowniczych, co jest warunkiem ich skuteczności, a w polskiej rzeczywistości ratowniczej nie jest zjawiskiem powszechnym”.

prof. Janusz Andres: „Książka ukierunkowana jest na praktyczne działania i reagowanie w sytuacjach zagrożenia, rozumianych przez autorów publikacji wieloaspektowo. Jest to znakomite źródło wiedzy z zakresu współczesnych zagrożeń ze strony niebezpiecznych materiałów różnego pochodzenia, substancji toksycznych oraz zdarzeń terrorystycz­nych, traktujące jednocześnie o ponadczasowych problemach, takich jak zdarzenia mnogie i masowe czy postępowanie z pacjentem pediatrycznym w wypadkach masowych. Kompleksowa, niezwykle nowoczesna, napisana przejrzystym, zrozumiałym językiem, wzbogacona ciekawymi zdjęciami i grafi­kami monografia pozwala na łatwe przyswojenie i zrozumienie prezentowanych rozwiązań”.

REDAKTOR NAUKOWY
ppłk (rez.) dr n. med. Arkadiusz Trzos
Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, adiunkt, p.o. kierownika Zakładu Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjo­logii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Colle­gium Medicum.
Działalność naukowa, publicystyczna i edukacyjna koncentruje się na problematyce zarządzania dzia­łaniami ratunkowymi z wykorzystaniem technologii informacyjnych (ICT – ang. information and commu­nication technology). Szczególnym obszarem zain­teresowania są działania medyczne podejmowane w ekstremalnych warunkach (medycyna podróży, medycyna wysokogórska, medycyna katastrof), w zdarzeniach masowych, katastrofach, zagroże­niach CBRNiE/HAZMAT i terrorystycznych.

Data wydania: marzec 2019 r.
Redaktor naukowy: Arkadiusz Trzos
Recenzenci: prof. Wojciech Gaszyński, prof. Janusz Andres, Andrzej Nabzdyk
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-65883-10-0
Format: B5 (168 x 237 mm)
Okładka: miękka
Język wydania: polski

 

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl