Wybrane substancje psychoaktywne w praktyce ZRM i SOR. Postępowanie w zatruciach (e-book) [epub]

Dostępność: dostępny
Cena: 85,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
85.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja elektroniczna w formacie EPUB  -> dowiedz się jak otwierać pliki ePub

W tej książce nie znajdziesz suchych danych statystycznych dotyczących zatruć tzw. „dopalaczami”. Dowiesz się za to, jakich zachowań możesz spodziewać się podczas interwencji medycznej, jakie objawy są charakterystyczne dla danej grupy substancji i jakie wdrożyć postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia spowodowanych przedawkowaniem lub zatruciem środkami odurzającymi. Szczegółowy podział substancji oraz mechanizm ich działania na organizm przedstawiony w książce pozwolą Ci zidentyfikować substancję, którą zażył pacjent, i zastosować odpowiednią odtrutkę. W niniejszej książce znajdziesz również szczegóły opis zachowań typowych dla danej substancji, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wywiadu oraz diagnostyki.

 

 SPIS ZAGADNIEŃ:

  • Środki psychostymulujące
  • Opiaty i opioidy
  • Dysocjanty
  • Modulatory GABA – GBL i GHB
  • Modulatory GABA – benzodiazepiny, barbiturany i Z-drugs
  • Wziewne zatrucie substancjami lotnymi – klej, rozpuszczalnik, benzyna
  • Rekreacyjne stosowanie atropiny – postępowanie w zatruciu
  • Psychodeliki – LSD, tryptaminy, grzybki halucynogenne
  • Psychodeliki – psychodeliczne pochodne fenyloetyloaminy
  • Syntetyczne kannabinoidy − postępowanie w zatruciu dopalaczami 

 

WEJDŹ W ŚWIAT OSÓB UZALEŻNIONYCH

Uzupełnieniem publikacji są autentyczne wpisy zaczerpnięte z blogów, forów i grup dyskusyjnych dla osób zażywających środki odurzające. To pozwoli Ci niejako „wejść” w świat osób uzależnionych, do którego my – medycy – często nie mamy dostępu. Ta książka to ciekawy przewodnik po substancjach odurzających, a także preludium do zgłębiania wiedzy na temat wciąż modyfikowanych środków psychoaktywnych.

 RECENZJA:

Nowoczesny skrypt w ciekawym stylu, obejmujący najnowszą wiedzę z zakresu zatruć wybranymi grupami środków psychoaktywnych napisany przez ratownika medycznego z dużym doświadczeniem zawodowym. Zawiera najbardziej aktualne informacje na temat substancji psychoaktywnych dotyczące ich składu, objawów zatrucia i postępowania leczniczego, niezbędne do podejmowania prawidłowych i skutecznych decyzji w pracy zespołów ratownictwa medycznego. Napisany językiem prostym i zrozumiałym. Ten krótki poradnik pomoże w zapoznaniu się z wybranymi grupami substancji i nieco ukierunkuje działanie ratowników: wskazuje, jakie czynności warto podejmować, a których powinno się unikać w sytuacjach nadużycia lub zatrucia substancjami psychoaktywnymi. Dobry przewodnik w postępowaniu terapeutycznym prowadzonym przez ratowników medycznych w opiece przedszpitalnej. Lektura uzupełniająca do typowych książek akademickich o charakterze toksykologii farmakologicznej. Polecam.
- Jarosław Kostyła

 


Autor: Kamil Kociołek
ISBN: 978-83-65883-70-4
Liczba stron: 186
Język wydania: polski

 

 

 

Dane techniczne

wersja Elektroniczna (PDF)
Typ produktu E-Booki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl