Samochody pożarnicze

okladka.png
  • promocja
Dostępność: dostępny
Cena: 84,00 zł 209,00 zł 84.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Dwujęzyczne kompleksowe kompendium wiedzy, zawierające rozbudowaną bazę ponad 225 modeli samochodów pożarniczych z pełnym wykazem cech. Opisy w języku polskim i angielskim!


Album liczy niemal 600 stron, bogatych w zdjęcia o wysokiej rozdzielczości w niestandardowych rozmiarach. Na łamach publikacji autorzy przedstawili 225 modeli samochodów pożarniczych z ich dokładną specyfikacją.
Autorzy zebrali w publikacji wiedzę na temat historii, budowy oraz wymagań określonych dla samochodów pożarniczych, a także ich klasyfikacji i oznaczenia. To publikacja obowiązkowa nie tylko dla strażaków, ale i pasjonatów wozów strażackich, jako upominek, nagroda czy prezent z okazji jubileuszu. Samochody zostały uporządkowane w kolejności alfabetycznej, z podziałem na firmy polskie i zagraniczne. W obrębie danej firmy pojazdy są usystematyzowane według podziału na samochody ratowniczo-gaśnicze (lekkie, średnie, ciężkie) i specjalne.

 

Od kilkunastu lat wspólnie popularyzują zagadnienia związane z samochodami pożarniczymi i sprzętem pożarniczym, opisując rozwiązania techniczne na łamach specjalistycznych czasopism, adresowanych do środowiska pożarniczego. Autorzy ci razem opisują także organizację i wyposażenie straży pożarnych z wielu miast całego świata. Przybliżają tym samym specyfikę służby oraz różnice i podobieństwa w działaniach służb ratowniczych w różnych krajach.

st. bryg. mgr Paweł Frątczak

jest wieloletnim rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odpowiada za kreowanie wizerunku tej formacji ratowniczej oraz promocję zawodu strażaka. Był jednym z głównych komunikatorów w Polsce, m.in. podczas powodzi w 2010 roku, Turnieju UEFA EURO 2012, podczas udziału polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti (2010) oraz w Nepalu (2015), a także podczas ŚDM w 2016 roku.

bryg. mgr inż. Janusz Woźniak

pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Technicznego. Jego wiedza techniczna i doświadczenie z zakresu samochodów pożarniczych były m.in. wykorzystane, gdy uczestniczył w pracach różnych zespołów powołanych przez Komendanta Głównego PSP do opracowania projektów przepisów lub wymagań technicznych, a także w działaniach międzynarodowego zespołu – w ramach projektu „FIRED-uP”.

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl