Samochody pożarnicze

Dostępność: dostępny
Cena: 209,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
209.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Włączamy się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy!

W tym celu przeznaczymy 1% przychodów ze sprzedaży na naszym sklepie na pomoc dla Ukrainy.
Dodatkowo 50% ceny książki "Samochody pożarnicze" również zostanie przekazane na ten cel.

Wsparcie przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) działającej w Ukrainie od początku konfliktu w 2014 roku, która prowadzi dystrybucję żywności, a także innych niezbędnych artykułów. Wierzymy, że wyspecjalizowana fundacja będzie w stanie najlepiej i najefektywniej wykorzystać środki i dotrzeć do potrzebujących.

 

 

 

 

Zestaw wiedzy dla służb ratujących życie. Prenumerata dwumiesięcznika "Na Ratunek" i kwartalnika "W Akcji"
wraz z albumem "Samochody pożarnicze" za 1 zł.

Kupując w zestawie oszczędzasz 208 zł.

Zestaw znajdziesz tutaj

Dwujęzyczne kompleksowe kompendium wiedzy, zawierające rozbudowaną bazę ponad 225 modeli samochodów pożarniczych z pełnym wykazem cech. Opisy w języku polskim i angielskim!

Prestiżowa publikacja

Album liczy niemal 600 stron, bogatych w zdjęcia o wysokiej rozdzielczości w niestandardowych rozmiarach. Na łamach publikacji autorzy przedstawili 225 modeli samochodów pożarniczych z ich dokładną specyfikacją.

Książka dla pasjonatów

To publikacja obowiązkowa nie tylko dla strażaków, ale i pasjonatów wozów strażackich, jako upominek, nagroda czy prezent z okazji jubileuszu.

Praktyczna wiedza

Autorzy zebrali w publikacji wiedzę na temat historii, budowy oraz wymagań określonych dla samochodów pożarniczych, a także ich klasyfikacji i oznaczenia.

Dwujęzyczne opisy

Dodatkowym atutem książki jest fakt, że opisy poszczególnych wozów strażackich są w języku polskim i angielskim.

Samochody zostały uporządkowane w kolejności alfabetycznej, z podziałem na firmy polskie i zagraniczne. W obrębie danej firmy pojazdy są usystematyzowane według podziału na samochody ratowniczo-gaśnicze (lekkie, średnie, ciężkie) i specjalne.

 

Od kilkunastu lat wspólnie popularyzują zagadnienia związane z samochodami pożarniczymi i sprzętem pożarniczym, opisując rozwiązania techniczne na łamach specjalistycznych czasopism, adresowanych do środowiska pożarniczego. Autorzy ci razem opisują także organizację i wyposażenie straży pożarnych z wielu miast całego świata. Przybliżają tym samym specyfikę służby oraz różnice i podobieństwa w działaniach służb ratowniczych w różnych krajach.

st. bryg. mgr Paweł Frątczak

jest wieloletnim rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Odpowiada za kreowanie wizerunku tej formacji ratowniczej oraz promocję zawodu strażaka. Był jednym z głównych komunikatorów w Polsce, m.in. podczas powodzi w 2010 roku, Turnieju UEFA EURO 2012, podczas udziału polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti (2010) oraz w Nepalu (2015), a także podczas ŚDM w 2016 roku.

bryg. mgr inż. Janusz Woźniak

pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Technicznego. Jego wiedza techniczna i doświadczenie z zakresu samochodów pożarniczych były m.in. wykorzystane, gdy uczestniczył w pracach różnych zespołów powołanych przez Komendanta Głównego PSP do opracowania projektów przepisów lub wymagań technicznych, a także w działaniach międzynarodowego zespołu – w ramach projektu „FIRED-uP”.

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl