Ortodoncja w praktyce. Teksty wybrane

Dostępność: brak towaru
Cena: 350,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
350.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Dwutomowe wydanie, w którym zostały opracowane tematy dotyczące diagnostyki ortodontycznej, etiopatogenezy wad, metod i technik leczenia oraz terapii interdyscyplinarnej to kompendium wiedzy z zakresu ortodoncji!Dołącz do grona światowych specjalistów!

Autorzy na łamach książki dzielą się swoim obszernym doświadczeniem zdobywanym w kraju i zagranicą. Zaprezentowane studia przypadków z powodzeniem możesz wykorzystać w codziennej praktyce. Zapoznaj się z nowymi metodami i technikami leczenia omówionymi przez rodzimych ekspertów - przenieś wysokie standardy pracy do swojego gabinetu!

Dwujęzyczne wydanie

Każdy artykuł został opracowany w wersji polskiej i angielskiej. Jest to doskonała okazja, żeby rozszerzyć swój zasób specjalistycznego słownictwa. Ułatwi to korzystanie z prac zagranicznych autorów i dalszą edukację.

Unikalne treści

Na prawie 700 stronach zostało zaprezentowane szerokie spektrum problemów, z jakimi spotykają się ortodonci w codziennej pracy. Artykuły stanowią materiał źródłowy, który będzie wsparciem w diagnozowaniu i planowaniu leczenia, co pozwoli na zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki na najwyższym poziomie.

Artykuły zawarte w książce są wsparciem w diagnozowaniu i planowaniu leczenia oraz stanowią materiał źródłowy do poznania koncepcji nowych metod i technik terapii ortodontycznej. Każdy opis przypadku jest uzupełniony najnowszymi przeglądami badań polskich i zagranicznych ujętych w formie przeglądów piśmiennictwa.

Redaktorem naukowym wydania jest dr hab. n. med. Agnieszka Machorowska-Pieniążek.
Swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem na łamach publikacji podzielili się uznani w branży eksperci, m.in. Krzysztof Dowiegrd, Maciej Cićkiewicz, Joanna Antoszewska-Smith, Krzysztof Woźniak czy Wojciech Bednarz.


POBIERZ ARTYKUŁ
Demineralizacja szkliwa u pacjentów leczonych stałymi aparatami ortodontycznymi. Przegląd piśmiennictwa i opis przypadku leczenia białych plam próchnicowych
lek. dent. Agnieszka Kraus, dr n. med. Katarzyna Becker, lek. dent. Karolina ChraplaTOM I | Etiopatogeneza i diagnostyka       

Innowacje w leczeniu i diagnostyce ortodontycznej - zapoznasz się z kompleksowym opisem cyfrowych technologii – CBCT i dowiesz się, jak wykorzystać modele cyfrowe w praktyce ortodontycznej, które są dokładną, wydajną i łatwą w użyciu alternatywą dla modeli gipsowych, przyczyniającą się do rozwoju praktyk ortodontycznych.

Diagnostyka ortodontyczna - rozdział, który skupia się na prawidłowej diagnostyce i ocenie możliwości leczenia w zróżnicowanych przypadkach klinicznych. Porusza również istotne aspekty poświęcone fotografii klinicznej, które pozwolą uniknąć powszechnych błędów podczas dokumentowania poszczególnych etapów leczenia.

Etiopatogeneza wad – przegląd niecodziennych przypadków klinicznych. Każdy przypadek dokładnie omawia przyczyny oraz przebieg leczenia, opis jest uzupełniony licznymi fotografiami dokumentującymi kolejne etapy terapii.

TOM I | Pobierz spis treści

TOM II | Metody i techniki leczenia

Metody i techniki leczenia – poznasz skomplikowane przypadki, z jakimi radzili sobie autorzy artykułów. Przedstawione analizy zawierają teoretyczne wprowadzenie do problematyki danego przypadku oraz omawiają krok po kroku zastosowane metody leczenia w kolejnych stadiach terapii. Każdy opis zawiera również rozbudowane fotorelację, ryciny i wykresy oraz wnioski, które są pomocne w analizie podjętych działań. To aż łącznie 200 zdjęć!

Niepowodzenie w terapii ortodontycznej – dowiesz się, jak poradzić sobie z problematycznymi przypadkami. Autorzy przedstawiają algorytmy postępowania w sytuacjach, kiedy leczenie nie przebiega zgodnie z planem - na co zwrócić uwagę, jak zapobiec wybranym problemom już na etapie planowania leczenia.

Postępowanie w fazie retencyjnej – rekomendacje postępowania po zakończeniu leczenia, które pozwolą jak najdłużej zachować efekty terapii.

Terapia interdyscyplinarna – w jaki sposób zaplanować leczenie, aby pogodzić współpracę z specjalistami innych dziedzin? Rozdział skupia się na przedstawieniu udanych terapii, które potwierdzają, jak ważne jest leczenie zespołowe w skomplikowanych przypadkach.


TOM II | Pobierz spis treści

Dr hab. n. med. Agnieszka Machorowska-Pieniążek - słowo wstępu redaktora naukowego 

Ortodoncja polska w różnych okresach rozwoju podlegała wpływom europejskiej ortopedii czynnościowej, jak też europejskim i amerykańskim szkołom mechaniki zębowo-zgryzowej czy chirurgii ortognatycznej. Współcześnie, nieliczne zabiegowe procedury ortodontyczne wykonywane na świecie nie są powszechnie dostępne w naszym kraju. Istotny wpływ na ten stan miały regularnie odbywające się seminaria, zjazdy, sympozja i konferencje naukowe. Nie bez znaczenia jest także fakt ukazywania się periodyków stomatologicznych, w tym „Ortodoncji w Praktyce”. Przygotowana dla ortodontów, lekarzy stomatologów i studentów Ortodoncja w praktyce. Teksty wybrane tom I i II stanowi wybór publikacji, które mogą być materiałem źródłowym, pomocnym nie tylko w diagnozowaniu i planowaniu leczenia, lecz także wskazywać koncepcje nowych metod i technik terapii ortodontycznej.

Dane techniczne

Typ produktu Książki

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl