Ultrasonografia małych zwierząt - cz.III Układ pokarmowy

usg III.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Cena: 61,50 zł 123,00 zł 61.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Badanie ultrasonograficzne, z uwagi na nieinwazyjność i szeroką dostępność, jest często wykorzystywane w rozpoznawaniu chorób dotyczących jamy brzusznej, w tym również chorób żołądka i jelit. Obrazowanie tą metodą, pomimo często występujących artefaktów, dostarcza wielu cennych informacji dla postępowania diagnostycznego u małych zwierząt. Umożliwia dokładną ocenę perystaltyki, grubości i ciągłości warstw ściany poszczególnych odcinków przewodu pokarmowego oraz zawartej w nim treści.

Z filmu dowiecie się Państwo jak przygotować pacjenta do badania USG przewodu pokarmowego i jak przeprowadzić takie badanie. Poznają Państwo prawidłowy obraz sonograficzny układu pokarmowego oraz najczęściej spotykane zmiany patologiczne żołądka i jelit u psów i kotów.

Czego się dowiesz podczas szkolenia:

  • zdobędziesz informacje z zakresu techniki badania ultrasonograficznego przewodu pokarmowego psów i kotów,
  • zdobędziesz praktyczne wskazówki, jak samodzielnie zobrazować przewód pokarmowy
  • dowiesz się jak dokładnie ocenić perystaltykę, grubość i ciągłość warstw ściany poszczególnych odcinków przewodu pokarmowego oraz zawartej w nim treści
  • poznasz prawidłowe obrazy ultrasonograficzne żołądka i jelit
  • poznasz najczęstsze zmiany patologiczne przewodu pokarmowego spotykane w badaniu ultrasonograficznym.

dr n. wet. Karolina Błasiak i lek. wet. Piotr Błasiak - oboje są absolwentami Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzą szkolenia ultrasonograficzne na terenie Polski oraz konsultacje w zakresie diagnostyki obrazowej w lecznicach na terenie województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Dane techniczne

Typ produktu Multimedia

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl