Czy czasopisma mogą być eko?
Czy czasopisma mogą być eko? Jak wygląda ekologiczna rewolucja w ich produkcji?

Co robimy, aby przyszłym pokoleniom żyło się lepiej?

Udowadniamy, że tworzenie i dostarczanie czasopism dla specjalistów może być ekologiczne i działać na rzecz naszej planety.

Papier kredowy? Mówimy mu nie!

Choć to właśnie on zalicza się do zdecydowanej czołówki najchętniej wybieranych surowców, tylko niewielka grupa osób zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie wywołuje jego wykorzystywanie.

Wszystko przez fakt, iż papier kredowy jest bielony za pomocą chemicznych substancji. To ich obecność powoduje, że z jednej strony same w sobie negatywnie wpływają na środowisko, a z drugiej – uniemożliwiają 100-procentowy recykling tego surowca.

Zmieniamy papier...

...na taki, który jest przyjazny planecie. Odeszliśmy od szkodliwego papieru kredowego, którego miejsce zastąpiły zdecydowanie bezpieczniejsze i przyjaźniejsze rozwiązania.

Nasze czasopisma drukowane są na trzech rodzajach papieru:

  • COCOON SILK, czyli dwustronnie powlekanym papierze o matowej powierzchni. Do jego produkcji wykorzystywana jest wyłącznie makulatura pochodząca z przerobu papieru produkowanego z drewna certyfikowanego (FSC®);
  • CYCLYS SILK, czyli także dwustronnie powlekanym papierze o matowej powierzchni, którego jedynym składnikiem jest makulatura pochodząca z przerobu papieru produkowanego z certyfikowanego drewna: Recycled, Blue Angel i Ecolabel.
  • iBook Extra 2.0v, czyli niepowlekanym i spulchnionym papierze drzewnym.

Opakowania? Tak, ale tylko biodegradowalne

Wszystkie nasze czasopisma pakujemy w ekologiczną folię EarthFirst® PLA, która otrzymywana jest z surowców naturalnych. Dzięki temu jest ona całkowicie pozbawiona plastiku, a co za tym idzie – w pełni kompostowalna.

Ekologiczna zmiana. Czy warto?

Nasze działania wymagają ponoszenia kosztownych inwestycji, wielu wyrzeczeń, a także rezygnacji z licznych biznesowych szans.

Jednak wiemy, że pieniądze i tzw. chodzenie na skróty nie są najważniejsze. To, co robimy, wykracza daleko poza ramy zwykłego biznesu, bo naszym celem jest dołożenie kolejnej cegiełki, która przyczyni się do budowy nowego, czystszego i bezpieczniejszego domu dla przyszłych pokoleń.

“Razem w stronę eko” –- właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim naszej organizacji, która oprócz wykorzystania ekologicznych surowców i produktów stawia na zrównoważony rozwój w takich obszarach, jak edukacja kadr czy przyjazne środowisko pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl