Jakie papiery wykorzystujemy w naszej produkcji?
Jakie papiery wykorzystujemy w naszej produkcji?

Produkcja przyjazna środowisku! Kupując nasze produkty wspierasz eko rozwiązania!

Dlaczego zmieniliśmy całą produkcję i postawiliśmy na papiery ekologiczne? Odpowiedź jest jedna: bo warto! Stawiamy na konkretne działania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu na naszą planetę.


Bardzo ważną kwestią stał się dla nas wybór papieru który wykorzystujemy do druku czasopism.
To ogromna i bardzo istotna zmiana dla naszego wydawnictwa. Wszystkie nasze czasopisma drukowane są na papierze ekologicznym wyprodukowanym w 100% z makulatury pokonsumenckiej, bielonym bez użycia chloru i wybielaczy optycznych oraz spełniającym najbardziej surowe wymagania środowiskowe.

 

 

 

 

 

Jakie papiery wykorzystujemy w naszej produkcji?

Cocoon Silk
Dwustronnie powlekany papier o matowej powierzchni, produkowany
w 100% z makulatury pochodzącej z przerobu papieru produkowanego z drewna certyfikowanego FSC (bielony bez użycia chloru gazowego). Charakteryzuje się dobrymi właściwościami drukowymi, w tym wysoką białością (CIE126), przyjaznym dla oka odcieniem bieli i wysoką nieprzezroczystością.

 

Cyclus Silk
Cyclus Silk to papier powlekany matowy, o naturalnym odcieniu bieli,
w 100% z recyklingu. Papier jest idealny do druku kolorowego i zdjęć wysokiej jakości. Cyclus jest wykonany z masy makulaturowej w procesie przyjaznym dla środowiska, oszczędzając przy tym zasoby naturalne (wodę, energię i surowce). Wybierając Cyclus wspierasz ochronę środowiska nie tracąc na jakości zadruku.

 

Ibook Extra
Ibook Extra to papier drzewny, niepowlekany, spulchniony o kremowym odcieniu.


 

 

Co oznaczają te certyfikaty?

Green Star System ™ to prosty i łatwy sposób na ocenę poziomu eco-odpowiedzialności papieru.
System bazuje na uniwersalnej zasadzie „punktów”, użytych do oznaczenia usług i produktów.
Green Star System
zawiera w sobie zarówno informacje o pochodzeniu włókien, jak i o wytwarzaniu danego produktu.
Każdy papier może otrzymać od 0 do 5 gwiazdek w rankingu.
System ten odzwierciedla zarówno złożoność pojęcia eko-odpowiedzialny, który ma znaczenie dla odbiorców związanych z procesem technologicznym, ale jednocześnie jest na tyle prostu i jasny, że staje się zrozumiały także dla innych odbiorców.
Może być używany przez firmy do komunikowania ich działań związanych z odpowiedzialnością za ochronę środowiska.
Im więcej gwiazdek ma dany papier, tym bardziej jest on przyjazny środowisku.

Oznakowanie EU ECOLABEL
Europejskie oznakowanie Ecolabel stanowi certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską niezależnym organizacjom odpowiedzialnym za wdrażanie zasad ochrony środowiska na szczeblu krajowym.
Ecolabel koncentruje się przede wszystkim na procesie przetwarzania surowców i produkcji końcowego towaru pod kątem minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Obecnie ponad tysiąc produktów posiada ten certyfikat.

Certyfikacja FSC® (Forest Stewardship Council – Rada Dobrej Gospodarki Leśnej)
Forest Stewardship Council to niezależna, pozarządowa organizacja non-profit, założona w celu wspierania odpowiedzialnej społecznie i zrównoważonej ekonomicznie gospodarki leśnej w zakresie zarządzania światowymi zasobami leśnymi. Wizją organizacji FSC® jest zapewnienie, że w ramach światowej gospodarki leśnej przestrzegane będą odpowiednie normy socjalne, ekologiczne i gospodarcze, z korzyścią dla ludności całego świata oraz przyszłych pokoleń.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl