Produkcja przyjazna środowisku - papier eco
Produkcja przyjazna środowisku - papier eco

Wszystkie materiały do produkcji naszych czasopism dobieramy w trosce o środowisko naturalne. Dążymy do tego, aby w naszej produkcji główną rolę odgrywały papiery ekologiczne, wycofujemy produkcję na papierze kredowym, rezygnujemy z uszlachetnień okładek na rzecz rozwiązań ekologicznych.

Nasze hasło to: Razem w stronę eko! Dlatego wprowadzamy do naszej produkcji rozwiązania ekologiczne, pragniemy zminimalizować popyt na papier kredowy na rzecz papieru makulaturowego, który przyczynia się do poprawy warunków środowiska naturalnego, w tym do oszczędności wody zdatnej do picia oraz zasobów leśnych. Stawiamy na papier wyprodukowany w 100% z makulatury pokonsumenckiej, bielony bez użycia chloru i wybielaczy optycznych.

 

 

 

Współpracujemy z dostawcami papierów, którzy do produkcji wykorzystują makulaturę pokonsumencką, unikając zbędnych odpadów, a dodatkowo przyczyniając się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz mniejszego zużycia wody i prądu w procesie produkcyjnym, bez potrzeby użycia drewna jako surowca. Ponadto papiery te mogą być poddane ponownemu procesowi recyklingu, co wpisuje się w ideę gospodarki cyrkularnej.

FAKT!

Jedna tona makulatury daje tyle papieru, co 17 drzew! Powtórne wykorzystanie 1 tony makulatury pozwala zaoszczędzić:
•    1476 litrów ropy,
•    26,5 tys. litrów wody,
•    7 m3 miejsca na składowisku,
•    4,2 tys. kWh energii

Tyle, ile jest potrzebne do ogrzania przeciętnego mieszkania przez pół roku). 

 

Papiery, które wykorzystujemy wnaszej produkcji są papierami posiadającymi certyfikaty:

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl