Światowy Dzień Recyklingu
Światowy Dzień Recyklingu

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. To nietypowe święto powstało z myślą o edukacji w dziedzinie odzyskiwania surowców z odpadów oraz promocji prawidłowej ich segregacji. To doskonała okazja, żeby zastanowić się nad odpowiednim wykorzystywaniem surowców wtórnych oraz rozsądnym rozporządzaniem zasobami naturalnymi i promować odzyskiwanie surowców z odpadów.

Sklep dlaSpecjalistów.pl jest częścią grupy medialnej Elamed Media Group, której podstawową wartością jest troska o środowisko. Zależy nam na tworzeniu nowoczesnego wydawnictwa specjalistycznego, którego działalność jest przyjazna naszej planecie. W tym celu wdrożyliśmy szereg proekologicznych rozwiązań.

Jedną z podstawowych zmian, jakie wprowadziliśmy, była rezygnacja z papieru kredowego. Już od prawie dwóch lat do druku naszych czasopism korzystamy z ekologicznego, pozyskiwanego w 100% z makulatury papieru, który nie jest sztucznie bielony wybielaczami optycznymi. Aktualnie spełnia on najbardziej surowe wymagania środowiska. Więcej o papierze pisaliśmy w tym wpisie.

 

Zdecydowaliśmy się również na kolejny krok i zmianę sposobu pakowania naszych czasopism. Aktualnie wykorzystujemy w tym celu całkowicie biodegradowalną folię PLA, która nie ma w sobie plastiku i jest pozyskiwana z surowców naturalnych. Więcej na jej temat znajdziesz tutaj.

Nasza oferta obfituje również w produkty multimedialne takie, jak e-booki, szkolenia online oraz portale internetowe. Pozwala to na ograniczenie ilości produktów drukowanych. Tym samym, dostosowujemy się również do aktualnych trendów i potrzeb klientów, którzy coraz chętniej wybierają takie formy zdobywania wiedzy oraz wyszukiwania informacji.

 

Dołącz!

Zwracaj uwagę na to jak wytwarzane są produkty, które kupujesz. Recykling to codzienne decyzje, które z czasem stają się nawykiem. Pamiętajmy jednak, że skuteczniejszym sposobem dbania o naszą planetę jest ograniczenie zużycia opakowań z tworzyw sztucznych w codziennym życiu, a tym samym zmniejszenie ilości produkowanych przez nas odpadów. Można przyczynić się do tego, wprowadzając zmiany do swoich przyzwyczajeń zakupowych, m.in.:

  • rezygnując lub ograniczając korzystanie z foliowych opakowań,

  • zabierając na zakupy bawełnianą, wielorazową torbę,

  • inwestując w bidon, zamiast kupować za każdym razem wodę w plastikowej butelce,

  • kupując kawę na wynos z własnym kubkiem termicznym,

  • kupując produkty w opakowaniach pochodzących z recyklingu,

 

Wybierając nasze produkty, masz pewność, że są one tworzone w trosce o środowisko naturalne.
Decydując się na zakupy na dlaSpecjalistów.pl, wybierasz świadomie!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl