Uratowaliśmy 500 drzew!
Uratowaliśmy 500 drzew!

Uratowaliśmy 500 drzew!

Tak, dobrze widzicie. W maju udało się nam uratować aż 500 drzew.
Patrząc na tę liczbę, możemy szacować, że rocznie jesteśmy w stanie uratować ich nawet 6000!

Zielona polityka firmy

Jako wydawnictwo jesteśmy dumni, że wdrożyliśmy zmiany, które pozwalają nam mieć realny wpływ na ochronę środowiska. To już niemal dwa lata, odkąd Elamed Media Group i dlaSpecjalistów dostosowują się do aktualnych potrzeb otaczającej nasz rzeczywistości.

Średni nakład jednego czasopisma wydawanego przez nasze redakcje, to 4000 sztuk. Większość magazynów liczy ponad 100 stron, czyli jakieś 50 kartek. Możemy więc założyć, że przy wydaniu nowego numeru zużywamy około 200 tys. kartek. Według źródeł, z jednego drzewa jesteśmy w stanie wyprodukować 8500 kartek papieru. Jaki jest z tego wniosek? W celu wydania nakładu jednego czasopisma, musielibyśmy wyciąć około 23 drzewa.


Nasze proekologiczne podejście do druku i produkcji gazet pozwala nam na ratowanie drzew, które mogą rosnąć i produkować niezbędny dla nas tlen oraz dawać schronienie przed słońcem w upalne dni. Jak wspominaliśmy już w poprzednich artykułach, od prawie 12 miesięcy korzystamy z papieru pozyskiwanego w procesie recyklingu. Dzięki współpracy z odpowiedzialnymi dostawcami, nie musimy niszczyć środowiska.

W procesie produkcji papieru wykorzystuje się również inne surówce, których oszczędność pozytywnie wpływa na ekosystem. Jeśli jesteś ciekawy, jak to wygląda, to zapraszamy do artykułu -> Produkcja przyjazna środowisku - papier eco

Nasze podejście do marnowania papieru jest również widoczne w codziennej pracy naszego biura. Już dawno udało nam się ograniczyć papierowy obieg dokumentów na rzecz elektronicznego. To nie tylko oszczędność papieru ale również energii elektrycznej oraz tonerów.

A czy Ty wiesz, jak możesz troszczyć się o środowisko?

W mediach już od dawna jesteśmy obsypywani milionami sprzecznych informacji, dotyczących katastrofy ekologicznej. W wyrobieniu sobie obiektywnego zdania nie pomagają również politycy z całego świata. Często wydaje nam się, że zmiany muszą być spektakularne i kosztowne, żeby miały realny wpływ na to, w jakim stanie jest nasza planeta. Prawda jest jednak taka, że wcale nie trzeba zaczynać od tych największych kroków.

Zacznij od małych rzeczy!

Aby dołożyć swoją cegiełkę do dbania o środowisko, wystarczy zmienić kilka drobnych nawyków, które wcale nie wpłyną diametralnie na nasze codzienne życie. Od czego więc zacząć?

  • Unikaj reklamówek jednorazowego użytku. Idąc na zakupy, postaraj się mieć własną torbę, z której skorzystasz później jeszcze wiele razy.

  • Nie marnuj wody. Na co dzień wybieraj np. prysznic, zamiast długich kąpieli w wannie. Pamiętaj też, aby woda nie leciała przez cały czas, gdy myjesz naczynia. Korzystaj z niej jedynie do spłukiwania.

  • Zwracaj uwagę na odłączanie od prądu nieużywanych urządzeń elektrycznych. Wymień żarówki na te energooszczędne.

  • Zamiast żrących detergentów do czyszczenia powierzchni, zrób własną miksturę! Do większości zabrudzeń wystarczy woda z octem i np. cytryną, która nada przyjemnego zapachu.

  • Dawaj drugie życie ubraniom i przedmiotom! Jeśli korzystasz z kosmetyków pakowanych w plastikowe opakowania, zastanów się, jak możesz wykorzystać je ponownie. Pomysł DIY nie brakuje! Nienoszone ubrania oddawaj do drugiego obiegu lub sprzedawaj.

  • Nie kupuj, jeśli czegoś nie potrzebujesz. Ta zasada tyczy się nie tylko ubrań czy kosmetyków ale również sprzętu elektronicznego oraz jedzenia.

  • W miarę możliwości, staraj się wybierać komunikację publiczną, rower, rolki lub hulajnogę.

Wykorzystanie tych rad w życiu codziennym będzie przede wszystkim pozytywnie wpływać na środowisko. Dodatkowym atutem zmiany nawyków, będzie również oszczędność pieniędzy! W końcu za prąd czy wodę trzeba zapłacić, a gdy będziemy świadomie korzystać z tych źródeł, z pewnością odczujemy to na następnych rachunkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl