Wspieramy gabinety weterynaryjne w ich codziennej pracy!
Dla lekarzy weterynarii wszystkich specjalności oraz techników weterynaryjnych.
Wybrane bakteryjne choroby świń. Rozpoznawanie, profilaktyka i terapia.
Książka „Wybrane bakteryjne choroby świń. Rozpoznawanie, profilaktyka i terapia.” zawiera informacje obejmujące swoim zakresem zakaźne choroby świń o podłożu bakteryjnym. Oprócz podstawowych opisów wybranych, ważnych bakteryjnych chorób świń, w niniejszym opracowaniu zaprezentowano aktualne metody diagnostyczne oraz najnowsze możliwości profilaktyki i leczenia.
Autor: Dr n. wet. Arkadiusz Dors
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Praktycznie o nefrologii – choroby układu moczowego
„Praktycznie o nefrologii – choroby układu moczowego” pod redakcją dr n. wet. Agnieszki Sikorskiej-Kopyłowicz to kompendium wiedzy, które pozwoli Ci lepiej zrozumieć, zdiagnozować i wyleczyć choroby układu moczowego psów i kotów. Nasza najnowsza publikacja oferuje Wam wnikliwy przegląd chorób nerek, opracowany z myślą o lekarzach, którzy chcą dostarczać swoim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.
Dostępność: brak towaru
Standardy postępowania w weterynaryjnych stanach nagłych
"Standardy postępowania w weterynaryjnych stanach nagłych" to zbiór praktycznych algorytmów i wskazówek przygotowany, by stać się wsparciem w codziennej praktyce lekarzy weterynarii.
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Metody diagnostyczne w dermatologii weterynaryjnej - przewodnik diagnostyczny.
Współczesna dermatologia weterynaryjna posługuje się licznymi technikami diagnostycznymi. Książka ma na celu w zwięzły sposób omówić wszystkie techniki diagnostyczne stosowane w dermatologii weterynaryjnej. Celem autorów było usystematyzowanie wiedzy z omawianej dziedziny oraz dostarczenie aktualnych informacji na ich temat, zarówno tych, które mogą być wykorzystane w każdym zakładzie leczniczym, jak i takich, do wykonania których niezbędne są specjalistyczne laboratoria
Autorzy: Marcin Szczepaniak, Piotr Wilkołek, Anna Śmiech
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Choroby zakaźne układu oddechowego bydła - wybrane zagadnienia
Pozycja ta poświęcona jest problemom układu oddechowego bydła, które są najczęściej pojawiającymi się zaburzeniami chorobowymi, szczególnie u cieląt, i powodują rokrocznie olbrzymie straty w hodowli limitujące jej opłacalność. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, w których autorzy kolejno opisują najważniejsze zakaźne jednostki chorobowe dotykające układ oddechowy bydła, następnie szczegółowo analizują poszczególne patogeny biorące udział w etiologii tych chorób, obszernie omawiają aktualne metody diagnostyczne pomocne w identyfikacji czynnika zakaźnego, by na końcu szczegółowo omówić metody profilaktyki i leczenia. Każdy rozdział kończy się bogatym wykazem aktualnej literatury umożliwiającej zainteresowanemu czytelnikowi pogłębienie wiedzy.
Autorzy: Dariusz Bednarek, Katarzyna Dudek, Ewelina Szacawa
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Profilaktyka swoista i terapia chorób zakaźnych świń
Książka stanowi zestawienie podstawowych danych dotyczących rozwoju i dojrzewania układu immunologicznego świń, odpowiedzi przeciwzakaźnej a także możliwości i zasad immunoprofilaktyki oraz terapii chorób zakaźnych świń
Autorzy: prof. Małgorzata Pomorska-Mól
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Poporodowe choroby macicy u bydła
Choroby okresu poporodowego są powszechne u bydła, szczególnie zaś u wysokoprodukcyjnych krów mlecznych. Przypadłości te przyczyniają się znacznie do obniżenia płodności i zwiększenia ryzyka brakowania, co sprawia, ze ich rozpoznanie, leczenie, a przede wszystkim zapobieganie są niezmiernie ważne, rzutując w sposób zasadniczy na rachunek ekonomiczny gospodarstwa. Kontrola zaburzeń rozrodu jest także ważna dla utrzymania zdrowia i dobrostanu krów mlecznych – w celu zmniejszenia stosowania antybiotyków.
Autor: Grzegorz Jakub Dejneka
Dostępność: brak towaru
Choroby metaboliczne i niedobory mineralne u krów mlecznych
Praktyczne i nowoczesne opracowanie dotyczące najczęściej występujących chorób metabolicznych i niedoborowych u krów mlecznych. Książka powstała w oparciu o własne doświadczenia kliniczne. Pozycja jest podręcznikiem który posłuży zarówno studentom medycyny weterynaryjnej do nauki, jak i lekarzom weterynarii w ich codziennej praktyce.
Autorzy: Krzysztof Lutnicki, Przemysław Sobiech, Łukasz Kurek, Jan Marczuk
Dostępność: brak towaru
Algorytmy postępowania w chorobach skóry u kotów. Przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny
Przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny, ujęty w algorytmy postępowania, jest najlepszą formą przekazania wiedzy, służącej ukierunkowaniu lekarza w celu rozwiązania konkretnego problemu dermatologicznego. W książce zaprezentowano dziesięć algorytmów, które obejmują zdecydowaną większość chorób skóry, z jakimi spotykają się dermatolodzy na całym świecie, a tok postępowania leczniczego przybliża aktualne metody i schematy terapii. Dołączone fotografie ilustrujące obraz kliniczny i wyniki badań dodatkowych, pozwolą na zapoznanie się ze zmianami towarzyszącymi określonym zespołom dermatologicznym i ocenie preparatów mikroskopowych. działania substancji czynnych u kotów.
Autorzy: Piotr Wilkołek, Marcin Szczepanik, Anna Śmiech
Dostępność: brak towaru